Aktuality

22. 6. ve 20.00 hrajeme v rámci PRAGUE PROMS!

Květen 2023 byl opravdu nabitý! 17. 5. jsme hráli ve Werichově vile a bylo zase vyprodáno. A 23. 5. jsme navštívili rodné město Sarah Haváčové – Vyškov. A byl to nářez! Tři představení v jednom dni, třikrát vyprodáno celkem kolem 600 diváků! A Sára i děvčata podaly neskutečný výkon! Obecenstvo bylo skvělé a svou Sáru odměnilo neutuchajícím potleskem.

16. 5. 2023 v Říčanech vzpomínali na oběti holocaustu a my byli u toho. Tentokrát řekl na úvod pár slov i bývalý ministr kultury Daniel Herman. Diváci byly především děti a studenti a opět se potvrdilo, že příběh Almy Rosé má co říct i dnešním dětem, že je důležité připomínat a nezapomínat!

Nezapomnutelný zážitek bylo představení pro ZŠ na Dědině 9. 3. 2023 s následnou besedou s jednou z posledních přeživších Michaelou Vidlákovou. Děti byly fantastické, i když se přiznám, že jsme tam šli s obavami, jak to puberťáci zvládnou. Zvládli na výbornou!

22. 2. jsme odehráli představení na Městském úřadě v Holubicích. Bylo to nádherné představení nabité neskutečnou energií, a to jsme měli strach z úředního prostředí. Paní starostka Ježková a její tým připravili milé a domácké prostředí v tom nejlepším slova smyslu, navíc se na nás přijela podívat rakouská velvyslanky ně v ČR dr. bettina Kirnbauer a zavítla i paní baronka Jana Germenis-Hildprandt, která nás plánuje pozvat na zámek do Blatné.

23. 5. budeme hrát v rodném městě Sarah Haváčové. Tři představení! Dvě pro školy a jedno rpo veřejnost. pro školy bude po představení beseda se studenty a účinkujícími, Náš tým posílí Daniel Herman, jenž má rodinnou vazbu na Almu Rosé. Ve Vyškově připravili netrdiční plakát, nepoužili naši grafiku, chtěli na plakátu Sáru, protože ji ve Vyškově milují!

27. 1. 2023 jsme měli tu čest se zúčastnit slavnostního programu Mezinárodní den památky obětí holocaustu na Ministerstvu zahraničních věcí. Uvedli jsme ukázku z Almy v angličtině pro cca 80 velvyslanců z různých zemí.

Poprvé jsme v Praze hráli jinde než ve Werichově vile. Dostali jsme nabídku z http://vodarenskavezletna.cz/. Trochu jsme měli strach, zda přijdou lidi. Přišli! Už týden před představením byla polovina sálu vyprodaná a nakonec jsme dávali přístavky. představení se mimořádně povedlo!

14. 9. Fantastické představení na zámku v Úholičkách https://www.facebook.com/zamekUholickyCZ/. Báječné publikum a skvělá atmosféra.

Bylo plno!

29. 7. jsme zavítali na Festival židovské kultury do Holešova.

Fotografie z představení Ivo Freund

18. 6. v Třeboni! I v Třeboni má své kořeny Alma Rosé. S těmi nás seznámil pan Daniel Herman, který odtud pochází. Jeho babička byla sestřenicí maminky Almy Rosé a celá rodina pocházela právě z Třeboně. Hráli jsme v nádherně zrekonstruovaném sále ZUŠ.

30. 5. nás přivítalo Nové město na Moravě. Kouzelné město, báječné publikum! A proč Nové Město? Protože tady mají kořeny Brodyovi, příbuzní Almy z maminčiny strany.

26. 4. jsme hráli v úchvatném prostoru kostela Sv. Václava v Opavě

Zveme Vás 12. 4. 2022 19.30 do Werichovy vily a zde malá ochutnávka

Představení

16. 1. 2022 první repríza ve Werichově vile!

Vstupenky lze zakoupit:

https://goout.net/cs/alma-rose/szjpems/

25. 1. 2021 hrajeme v Maiselově synagoze

6. 2. 2022 hrajeme ve Vodárenské věži Letná

https://goout.net/cs/listky/alma-rose/olql/

Fotografie z premiéry

Premiéra 22. 11. 2011, Werichova vila

A poslední zkouška, generálka…

První zkoušení proběhlo v květnu na Praze 7 na Letné v Domě dětí a mládeže, u vodárenské věže. Saraj se učila držet housle. Lakavá paní profesrka Vlachová byla velmi trpělivá.

Léto bylo plné očekávání. Museli jsme najít jiný scénář, místo jedné houslistky jsme hledal kvartet. Podařilo se.

Konečně jsme začali zkoušet! V pátek 10. září v 10.00 ve Werichově vile. Poprvé pohromadě, poprvé se smyčcovým kvartetem. Bylo to pracovní, zkoušel se zvuk, světla. A osahával prostor.