Aktuality

Čeká nás Znojmo!

14. 4. 2024 opět na naší domovské scéně! Už se moc těšíme. A máme radost, dnes vyšel velký rozhovor se Sarah Haváčovou.

14. 3. 2024 hrajeme v Olomouci!

16. 2. 2024 v Muzeu TGM v Lánech. před představením proběhla v Muzeu Alice masarykové beseda s paní režisérkou Olgou Struskovou a panem Danielem Hermanem, bývalým mistrem kultury. Povídali si o velkých ženách, o nichž píše knihy a režíruje hry paní režisérka a příbuzenském vztahu Daniela Hermana k Almě Rosé.

31. 1. 2024 jsme odehráli další představení pro školy. Tentokrát pro Evangelickou akademii. Studenti byli skvělí. Po představení rozproudila zajímavá beseda s panem Danielem Hermanem a Sarah Haváčovou.

27. 1. 2024 jsme uctili památku obětí holokaustu a všech obětí násilí ve světě a obětí šíleného střelce na FF UK představením Almy Rosé v sakristii Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu. Čistý výtěžek z představení jsme věnovali na konto Nadačního fondu Univerzity Karlovy. Hosty uvítal pan profesor Halík, který pronesl i záverečnou modlitbu. K diváků promluvila i paní profesorka Naomi Zárubová, která zastoupila nemocnou paní rektorku Univerzity Karlovy paní profesorku Králíčkovou.

Rok 2024 jsme zahájili v Berlíně! 16. 1. 2024 jsme odehráli v německém jazyce Almu Rosé na velvyslanectví České republiky. Přišel pan velvyslanec s chotí, velvyslanec Polska, přijel autor Mariusz Urbanek. Bylo to výjimečné.

Listopad byl pro soubor Almy Rosé nesmírně náročný, ale krásný! Díky grantu Městské části Prahy 6, kde sídlí produkce Jonathan Livingston, jsme mohli odehrát tři představení na Praze 6. V Gymnáziu Nad Alejí (7. 11. 2024), kde mají své krásné divadélko, s besedou s jednou s posledních přeživších paní Michaelou Vidlákovou. Studenti byli skvělé publikum. 14. 11. a 15.11. 2024 jsme hráli v Písecké bráně. 14. 11 pro Fresh Senior Praha 6 a 15. 11. 2024 pro žáky ZŠ Marjánka s besedou s panem Danielem Hermanem. Obě představení měla báječnou atmosféru. Každé bylo jiné. Senioři mi na závěr tiskli ruce a byli dojatí. Děti zas byli pozorné a, vnímavé a aktivní i v diskusi.

Ale tím nebyl listopad zdaleka uzavřen. Mezi tím jsme ještě hráli ve Winternitzově vile. To byl obzvlášť silný zážitek. Hráli jsme 8. 11. 2023 dopoledne pro Lauderovu školu a Bratrskou školu církevní. Následovala beseda s paní Michaelou Vidlákovou a pak pro večer pro veřejnost. Byl to nádherný zážitek. Fotografie Francesco Sanvito a EK.

26. 9. jsme uvedli Almu Rosé v překrásném prostředí Vinařství Johann W v Třebívlicích. Publikum bylo úžasné, personál vstřícný a díky tomu se představení opravdu povedlo. Pozvali jsme i autora Mariusze Urbanka, který hosty velmi mile pozdravil. Byl velmi spokojený, jak se představení podařilo a za necelé tři roky dozrálo a usadilo se. Fotografie Francesco Sanvito.

První představení v Praze v nové sezóně bylo pro školy, konkrétně pro Gymnázium Ústavní. Mohlo se konat díky velkorysosti hlavního sponzora tohoto představení společnosti Kolektory, a. s. Publikum bylo skvělé, následná beseda s Danielem Hermanem a Sárou Haváčovou živá a zajímavá.

Sezónu jsme zahájili v Tisé. Uvedli jsme představení 8. 9. 2023 jako součást pátého ročníku tradiční vzdělávací akce a společenského setkání ve dnech 8. – 9. září pod názvem „Happening 2023“. 9. září se zúčastnil diskusního panelu náš kolega a podporovatel Daniel Herman.

Ženská věznice – Velké Přílepy

Sezónu jsme uzařeli naprosto unikátním představením v ženské věznici ve Velkých Přílepech. Byl to emočně nesmírně silný zážitek. Trestankyně byly neuvěřitelně vnímavé publikum. Pokud alespoň jedna z nich díky představení našla sílu a odhodlání se sem nevrátit, stálo to za to!

Fotografie Francesco Sanvito.

18. 7. 2023 MNICHOV!

Hráli jsme poprvé Almu v němčině. Dopadlo to nad očekávání dobře – napsali o nás. Máme další nabídky! Čeká nás Vídeň, Berlín a Düsseldorf. Zde krátký sestřih od mediaservice-novotny.de

22. 6. ve 20.00 hrajeme v rámci PRAGUE PROMS!

Květen 2023 byl opravdu nabitý! 17. 5. jsme hráli ve Werichově vile a bylo zase vyprodáno. Nádherné fotky nafotil Jan Mudra.

A 23. 5. jsme navštívili rodné město Sarah Haváčové – Vyškov. A byl to nářez! Tři představení v jednom dni, třikrát vyprodáno celkem kolem 600 diváků! A Sára i děvčata podaly neskutečný výkon! Obecenstvo bylo skvělé a svou Sáru odměnilo neutuchajícím potleskem.

16. 5. 2023 v Říčanech vzpomínali na oběti holocaustu a my byli u toho. Tentokrát řekl na úvod pár slov i bývalý ministr kultury Daniel Herman. Diváci byly především děti a studenti a opět se potvrdilo, že příběh Almy Rosé má co říct i dnešním dětem, že je důležité připomínat a nezapomínat!

Nezapomnutelný zážitek bylo představení pro ZŠ na Dědině 9. 3. 2023 s následnou besedou s jednou z posledních přeživších Michaelou Vidlákovou. Děti byly fantastické, i když se přiznám, že jsme tam šli s obavami, jak to puberťáci zvládnou. Zvládli na výbornou!

22. 2. jsme odehráli představení na Městském úřadě v Holubicích. Bylo to nádherné představení nabité neskutečnou energií, a to jsme měli strach z úředního prostředí. Paní starostka Ježková a její tým připravili milé a domácké prostředí v tom nejlepším slova smyslu, navíc se na nás přijela podívat rakouská velvyslanky ně v ČR dr. bettina Kirnbauer a zavítla i paní baronka Jana Germenis-Hildprandt, která nás plánuje pozvat na zámek do Blatné.

23. 5. budeme hrát v rodném městě Sarah Haváčové. Tři představení! Dvě pro školy a jedno rpo veřejnost. pro školy bude po představení beseda se studenty a účinkujícími, Náš tým posílí Daniel Herman, jenž má rodinnou vazbu na Almu Rosé. Ve Vyškově připravili netrdiční plakát, nepoužili naši grafiku, chtěli na plakátu Sáru, protože ji ve Vyškově milují!

27. 1. 2023 jsme měli tu čest se zúčastnit slavnostního programu Mezinárodní den památky obětí holocaustu na Ministerstvu zahraničních věcí. Uvedli jsme ukázku z Almy v angličtině pro cca 80 velvyslanců z různých zemí.

Poprvé jsme v Praze hráli jinde než ve Werichově vile. Dostali jsme nabídku z http://vodarenskavezletna.cz/. Trochu jsme měli strach, zda přijdou lidi. Přišli! Už týden před představením byla polovina sálu vyprodaná a nakonec jsme dávali přístavky. představení se mimořádně povedlo!

14. 9. Fantastické představení na zámku v Úholičkách https://www.facebook.com/zamekUholickyCZ/. Báječné publikum a skvělá atmosféra.

Bylo plno!

29. 7. jsme zavítali na Festival židovské kultury do Holešova.

Fotografie z představení Ivo Freund

18. 6. v Třeboni! I v Třeboni má své kořeny Alma Rosé. S těmi nás seznámil pan Daniel Herman, který odtud pochází. Jeho babička byla sestřenicí maminky Almy Rosé a celá rodina pocházela právě z Třeboně. Hráli jsme v nádherně zrekonstruovaném sále ZUŠ.

30. 5. nás přivítalo Nové město na Moravě. Kouzelné město, báječné publikum! A proč Nové Město? Protože tady mají kořeny Brodyovi, příbuzní Almy z maminčiny strany.

26. 4. jsme hráli v úchvatném prostoru kostela Sv. Václava v Opavě

Zveme Vás 12. 4. 2022 19.30 do Werichovy vily a zde malá ochutnávka

Představení

16. 1. 2022 první repríza ve Werichově vile!

Vstupenky lze zakoupit:

https://goout.net/cs/alma-rose/szjpems/

25. 1. 2021 hrajeme v Maiselově synagoze

6. 2. 2022 hrajeme ve Vodárenské věži Letná

https://goout.net/cs/listky/alma-rose/olql/

Fotografie z premiéry

Premiéra 22. 11. 2011, Werichova vila

A poslední zkouška, generálka…

První zkoušení proběhlo v květnu na Praze 7 na Letné v Domě dětí a mládeže, u vodárenské věže. Saraj se učila držet housle. Lakavá paní profesrka Vlachová byla velmi trpělivá.

Léto bylo plné očekávání. Museli jsme najít jiný scénář, místo jedné houslistky jsme hledal kvartet. Podařilo se.

Konečně jsme začali zkoušet! V pátek 10. září v 10.00 ve Werichově vile. Poprvé pohromadě, poprvé se smyčcovým kvartetem. Bylo to pracovní, zkoušel se zvuk, světla. A osahával prostor.